Landen moeten meer doen dan hun toezeggingen onder het Klimaatakkoord van Parijs om de oceanen te beschermen tegen de impact van de uitstoot van broeikasgassen, oordeelt het Internationaal Zeerechttribunaal.
Rusland is geslaagd in zijn opzet om “overgangsbrandstoffen” - lees aardgas - op te nemen in het slotakkoord van de VN-klimaatconferentie in Dubai. Dat kwam onder meer door de flexibele houding van de EU en de afwezigheid van kleine eilandstaten.
Steeds meer Caraïbische landen ondertekenen het nieuwe duurzaamheidsakkoord van de Verenigde Naties. Ze hopen zo op extra middelen voor betere gezondheidszorg, onderwijs en sociale zekerheid nadat de pandemie hen noodgedwongen een stap deed terugzetten.
Stijgende temperaturen, terugtrekkende gletsjers, oceaanverzuring, tropische cyclonen ... Latijns-Amerika en het Caribisch gebied worden bedreigd door een optelsom van klimaatextremen, blijkt uit nieuw onderzoek van de Wereld Meteorologische Organisatie. Vooral kwetsbare bewoners van kleine eilandstaten worden nu al getroffen.
Elektrische voertuigen zouden in veel Afrikaanse landen al vóór 2040 kunnen concurreren met conventionele auto’s. Maar het continent heeft dan een heel andere laadinfrastructuur nodig dan die in westerse landen.
Honderd dagen na het staakt-het-vuren in Gaza is de bevolking nog steeds opzettelijk van water beroofd, zegt Oxfam. Hulporganisaties moeten materialen redden uit het puin van gebombardeerde waterinfrastructuur omdat Israël de toegang tot nieuwe onderdelen vaak blokkeert, of ze peperduur zijn, zegt de organisatie.
Op Antarctica zijn de eerste ijsstalen toegekomen in een kluis voor ijsstalen van over de hele wereld. De kluis moet de schat aan informatie bewaren als de gletsjers verdwenen zijn door het opwarmende klimaat.
De oorlog in Oekraïne heeft steeds grotere gevolgen voor de reproductieve gezondheid in het land. Er worden steeds minder kinderen geboren, en dat gebeurt ook in steeds minder veilige omstandigheden.