Cacao haalt recordprijzen op de wereldmarkt en dat vertaalt zich in stevige prijskaartjes voor chocolade en pralines in onze winkels. Maar voor de cacaoboeren in Afrika maakt het geen verschil: zij zitten nog steeds vast in armoede, blijkt uit de laatste 'Cacaobarometer'.
India en Pakistan zijn vrij verklaard van trachoom. Dat is een opsteker voor samen meer dan 1,6 miljard mensen, want de besmettelijke aandoening kan ernstig oogletsel en blindheid veroorzaken. “De wereld is weer een stap dichter bij de uitroeiing van deze ziekte”, zegt de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO).
Na een succesvol proefproject is het eerste malariavaccin klaar voor het grote werk. Twaalf Afrikaanse landen krijgen de komende twee jaar achttien miljoen doses, die vooral jonge kinderen moeten beschermen.
Door de opmars van jihadisme en militaire junta’s wordt het steeds gevaarlijker om journalistiek te bedrijven in de Sahel-regio, volgens een nieuw rapport van Reporters Zonder Grenzen (RSF). Door het gebrek aan vrije verslaggeving spreekt de organisatie spreekt van “de grootste blinde vlek van Afrika”.
Mensenrechtenorganisatie Amnesty International publiceert vandaag (donderdag) de resultaten van hun onderzoek naar de oorlogsdaden van Hamas tijdens en na de aanvallen van 7 oktober 2023. “Wat er die dag gebeurde en de gijzelaars nadien nog moesten doorstaan, zijn misdaden tegen de mensheid”.
Drie miljoen Syriërs die het regime van Assad waren ontvlucht, zijn een jaar na diens val weer teruggekeerd naar hun huizen. “Maar er is meer internationale steun nodig om deze trend door te zetten”, zegt het Vluchtelingenagentschap van de Verenigde Naties (Unhcr).
Woorden als burger, worst of steak verwijzen uitsluitend naar dierlijke eiwitten en mogen niet gebruikt worden in combinatie met 'veggie' of 'plantaardig'. Dat heeft het Europees Parlement beslist. Maar klopt het wel dat consumenten misleid worden door een term als ‘vegetarisch gehakt’?
De helft van de hiv-diagnoses en -behandelingen in Europa komen te laat. “Dit brengt de strijd tegen aids in gevaar”, zegt de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO).