Pesticiden hebben een invloed op het gedrag van bijen, en volgens een nieuwe studie is de omgevingstemperatuur daarbij een extra bepalende factor. Met een veranderend klimaat wil dat zeggen dat we het toekomstige gedrag van bijen – inclusief hun bestuivingsdiensten- moeilijk kunnen inschatten.
De EU gebruikt een oppervlakte aan landbouwgrond ter grootte van Ierland voor de productie van biobrandstoffen. Het areaal zou 120 miljoen mensen kunnen voeden, zeggen milieuorganisaties.
Een nieuwe studie in Nature waarschuwt dat onze voedselproductie alleen al genoeg is om de klimaatgrenzen te overschrijden. Maar ze biedt ook oplossingen: technologie, schonere energie en een gezonder dieet kunnen de impact op het klimaat aanzienlijk verminderen.
De donorconferentie voor Jemen heeft een teleurstellende 1,2 miljard dollar opgeleverd, een kwart van wat er in realiteit nodig is. Twee derde van de Jemenieten overleeft enkel van humanitaire hulp.
Vis, schelpdieren, algen en waterplanten kunnen een antwoord bieden op meerdere mondiale crises, stelt een nieuwe analyse in Nature. Deze zogeheten ‘blauwe voeding’ heeft potentieel en wordt nu nog grotendeels onbenut.
Cuba gaat gebukt onder de ergste sociaaleconomische crisis sinds de ineenstorting van de Sovjet-Unie. Een recordaantal Cubanen vlucht naar de VS, dat met een strikt handelsembargo bijdraagt tot de moeilijkheden.
Twee maanden nadat de taliban vrouwen hebben verboden om bij hulporganisaties te werken, is de impact voelbaar, zegt Save the Children. In de koudste winter in een decennium dreigen miljoenen vrouwen en kinderen levensreddende hulp te missen.
Nieuw onderzoek heeft vastgesteld dat de CO2-uitstoot afkomstig van meststoffen tegen 2050 tot op een vijfde van het huidige niveau kan worden teruggebracht.
De wereld heeft nauwelijks lessen getrokken uit de covid-pandemie en is niet beter voorbereid op een volgende gezondheidscrisis. Dat concludeert het Internationale Rode Kruis in twee rapporten.
Afrika voert elk jaar voor 55 miljard dollar aan voedsel in, een bedrag dat naar schatting nog kan verdubbelen tegen 2030. Tegelijk is er veel landbouwgrond die onderbenut blijft. Daar zit nog ontwikkelingspotentieel waarop gefocust moet worden met technologie, meent ontwikkelingsexpert Hafez Ghanem.