Afrika wordt bijzonder hard getroffen door de impact van de klimaatverandering, en met name de groeiende oudere bevolking dreigt daar het slachtoffer van te worden. Klimaatgerontoloog Gary Haq wil meer aandacht voor de oudere Afrikaan in beleid, klimaathulp en wetgeving.
Nigeria probeert al meer dan twintig jaar een pijpleiding aan te leggen die gas door de Sahara-woestijn naar Algerije en uiteindelijk naar Europese kopers zou brengen. Die miljardeninvestering vormt een enorm risico, want het project is meermaals uitgesteld en onderweg tappen dieven illegaal gas af.
2024 wordt een mijlpaal in de geschiedenis van de democratie, schrijft politiek analist Nicholas Reece van de Universiteit van Melbourne. Voor het eerst in de menselijke geschiedenis zullen meer dan vier miljard mensen in meer dan veertig landen naar de stembus gaan. Zal de democratie deze lakmoesproef doorstaan?
Duizenden migranten die uit Algerije worden verdreven, zitten vast in het midden van de woestijn in het noorden van Niger. Organisatie Dokters van de Wereld trekt aan de alarmbel. “Ze worden er aan hun lot overgelaten.”
De consumptie van wijn en bier heeft de evolutie van menselijke samenlevingen een duw gegeven. Dat stelt intercultureel onderzoek.
Teelbalweefsel dat verwijderd wordt in het kader van een geslachtsoperatie, blijkt bruikbaar voor jongens die voor hun puberteit een kankerbehandeling krijgen en daardoor onvruchtbaar kunnen worden. Dat ontdekte een doctoraatsstudente aan de VUB.
De Raad voor Vergunningsbetwistingen heeft de omgevingsvergunning voor Brussels Airport vernietigd vanwege procedurefouten. Bond Beter Leefmilieu juicht het nieuws toe, maar betreurt dat de beslissing niet gebaseerd is op inhoudelijke argumenten.
De vooruitgang die Oost-Azië maakt op vlak van de verbetering van de lokale luchtkwaliteit blijkt een hele nare keerzijde te hebben. Uit nieuw onderzoek blijkt immers dat de zuiverdere lucht de opwarming van de aarde heeft versneld.