Extreem hete dagen door de ‘super El Niño’ zullen dit jaar aan 451.000 mensen het leven kosten, waarschuwen Amerikaanse onderzoekers. Dat is 65 maal meer dan het aantal slachtoffers door de recente overstromingen in Nepal.
Kindersterfte is drastisch gedaald in de eerste Afrikaanse landen die het RTS,S-malariavaccin hebben aangeboden. De impact zal nog veel groter zijn naarmate meer landen vaccineren, stelt een analyse in The Lancet.
Geconfronteerd met geldgebrek en een vijandige regering-Trump zijn de Verenigde Naties wanhopig op zoek naar oplossingen. Er wordt ernstig nagedacht over de fusie van verschillende agentschappen of een verhuis van de bureaus Van New York naar Europa, Afrika, Azië en het Midden-Oosten.
Afrika kent een snelle digitale evolutie, maar toch blijven de Afrikaanse wetenschap en technologie nauwelijks te vinden op Wikipedia. Dat schept een probleem voor het continent, zeggen deskundigen: Wikipedia is een van de meest bezochte informatiebronnen ter wereld, én het traint veel van de toekomstige AI-modellen.
Een reeks experimenten aan Britse en Amerikaanse universiteiten toont aan dat gebruik van AI ons minder gefocust maakt en het doorzettingsvermogen ondermijnt. Dat kan diepgaande consequenties hebben voor alle kennisniveaus, zeggen de onderzoekers.
AI-systemen krijgen te maken met dezelfde vooroordelen die de loonkloof op de werkvloer veroorzaken. Gebruikers belonen ‘vrouwelijke’ AI-systemen een pak minder dan hun mannelijke tegenhangers, hoewel de technologie exact dezelfde is.
Nooit eerder hadden zo veel Belgische gezinnen toegang tot het internet, maar toch blijft de digitale ongelijkheid groot. Vorig jaar was nog altijd vier op de tien Belgen ‘digitaal kwetsbaar’, toont de nieuwe editie van de Barometer Digitale Inclusie.
De Democratische Republiek Congo voert al decennia geen uranium meer uit. Tenminste officieel toch niet, want bij de uitvoer van kobalt gaan ongewild grote hoeveelheden mee. Ryan A. Manzuk, onderzoeker aan de Universiteit van Wisconsin-Madison, legt uit hoe dat komt en wat de gevaren zijn.