Stijgende temperaturen, terugtrekkende gletsjers, oceaanverzuring, tropische cyclonen ... Latijns-Amerika en het Caribisch gebied worden bedreigd door een optelsom van klimaatextremen, blijkt uit nieuw onderzoek van de Wereld Meteorologische Organisatie. Vooral kwetsbare bewoners van kleine eilandstaten worden nu al getroffen.
Saint Kitts en Nevis telt tegenwoordig meer apen dan mensen. Voor toeristen een attractie, maar voor de boeren stilaan een nachtmerrie.
De maatregelen om de verspreiding van het coronavirus in te perken eisen een zware tol van de toeristische sector. Vooral het internationale toerisme zal zware klappen krijgen, zegt Pamela Coke-Hamilton van de VN-conferentie inzake handel en ontwikkeling (Unctad).
Een "razende, gevaarlijke kolk van ongeorganiseerde hete lucht" ontwikkelt zich tot Tropische Storm in de Caraïben. Dat die de naam "Don" kreeg, zoals de Amerikaanse president, berust volledig op toeval.
De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten heeft niet alleen gevolgen voor de olie- en voedselprijzen in alle uithoeken van de wereld. Ook walvissen voor de kust van Zuid-Afrika voelen de gevolgen, door toegenomen scheepvaartverkeer en dus kans op botsingen.
Onze zucht naar chocolade knabbelt ongenadig aan de tropische regenwouden die we hard nodig hebben om het klimaat stabiel te houden. Maar Britse wetenschappers hebben mogelijk een oplossing: basaltpuin als bodemverbeteraar om de productie van chocolade flink te verhogen.
Dankzij inspanningen van overheden, natuurbescherming en kustbewoners is nu 10 procent van de oceanen beschermd. Dat is een belangrijke stap, zegt WWF, maar nu is er effectief beleid nodig om echt resultaten te boeken.
Europa zal niet ontkomen aan de ernstige gevolgen van de klimaatverandering: ongekende hittegolven, verwoestende bosbranden en een voortdurende afname van de biodiversiteit worden het nieuwe normaal op het continent. Zo luidt de conclusie van het uitgebreide rapport over de staat van het klimaat in Europa.