Extreme hitte vormt een van de meest onderschatte bedreigingen voor de economische ontwikkeling wereldwijd. Vooral vrouwen die dichtbij de armoedegrens leven worden zwaar getroffen, stelt een nieuw rapport dat gisteren (donderdag) op de London Climate Action Week is gepresenteerd.
De oorlog in Oekraïne heeft de georganiseerde misdaad in heel Europa en daarbuiten fundamenteel hervormd. Criminele netwerken die vroeger via of vanuit Oekraïne functioneerden, hebben zich snel aangepast aan het conflict en de sancties, toont een uitgebreid rapport.
De winning van gas en olie door middel van fracking baart Argentinië steeds meer zorgen. Het is een stabiele bron van inkomsten voor het Latijns-Amerikaanse land, maar het aantal aardbevingen neemt ook opvallend toe.
Bijna de helft van de pesticiden die gebruikt mogen worden op belangrijke landbouwgewassen in Latijns-Amerika, is verboden of niet goedgekeurd in de Europese Unie (EU), blijkt uit nieuw onderzoek. De tol in de regio is groot.
In Gaza zijn nog minstens driehonderd kinderslachtoffers gevallen sinds de aankondiging van het staakt-het-vuren in oktober vorig jaar, zegt Unicef. Dat akkoord moest de militaire operaties stopzetten en humanitaire hulp volledig toelaten.
Van alle Europeanen werken Nederlanders, Zweden en Luxemburgers het vaakst van thuis uit. “Sinds covid-19 is telewerk in bijna geen enkele lidstaat nog weg te denken”, zegt agentschap Eurofound.
In de Soedanese deelstaat Noord-Kordofan zijn in de afgelopen twee maanden al minstens 23 kinderen omgekomen en nog eens 25 gewond geraakt, volgens cijfers van Unicef.
Na vijftig dagen protest houdt de Indiase minister van Onderwijs Dharmendra Pradhan het voor bekeken. De zogenaamde ‘kakkerlakkenbeweging’ van studenten groeide razendsnel en kreeg de steun van ouders, boeren en experten.