Enkele van 's werelds grootste uitstoters missen vandaag de deadline voor hun nieuwe klimaatplan bij de Verenigde Naties. Daarbij is ook de Europese Unie, China en India, terwijl de Amerikaanse plannen waarschijnlijk dode letter zullen blijven onder Trump.
Op zijn eerste dag als president van de Verenigde Staten heeft Donald Trump formeel kennis gegeven van de terugtrekking van zijn land uit het Klimaatakkoord van Parijs. Gezien de omstandigheden is dat misschien zelfs wel goed nieuws, schrijft Rebekkah Markey-Towler, expert Internationaal Recht aan de Universiteit van Melbourne
Met Trump opnieuw in het zadel, zal China de rest van het Westen, en vooral de cruciale Europese markt nog nodig hebben, zegt econoom Chee Meng Tan. “Maar Peking zal ook de banden met de VS blijven aanhalen.”
Veel wereldburgers zijn behoorlijk optimistisch over de terugkeer van Donald Trump, met name voor vrede in Oekraïne en het Midden-Oosten en de relatie met China. Een peiling in 24 landen toont tegelijk dat de traditionele Amerikaanse bondgenoten veel nerveuzer zijn.
Een klik op sociale media en voor je het weet scroll je weer eindeloos door negatief nieuws. Hoe kun je geïnformeerd blijven en tegelijk je mentale gezondheid bewaken? Lisa Harrison, hoogleraar Digitale Communicatie aan de Flinders University in Australië, legt het uit.
De antwoorden van zoekmachines verschillen naargelang de politieke voorkeur van de gebruiker. Dat heeft alles te maken met de woordkeuze van die gebruiker, blijkt uit Nederlands onderzoek.
Een AI-tool die leerkrachten verbeterwerk uit handen neemt en feedback geeft op maat van de student? De Britse overheid wil het alvast een kans geven.
Vroege ondersteuning van kinderen die opgroeien in achtergestelde situaties verbetert hun neurologische ontwikkeling aanzienlijk. Dat zeggen kinderartsen naar aanleiding van intensief onderzoek bij Roma-kinderen.