Hoe verhouden de wandaden van Hamas enerzijds, en die van Israël anderzijds zich tot elkaar? Die vraag hield filosoof Torbjörn Tännsjö van de universiteit van Stockholm, uit zijn slaap. Hij doet een poging om een antwoord te formuleren.
Dagelijks slaan in Soedan 7600 kinderen op de vlucht voor het geweld, waarschuwt de ngo Save the Children. Eén op de acht kinderen in het land is nu op de vlucht, vaak met fysieke of mentale letsels die dringende zorg vereisen.
Een goedkoop geneesmiddel tegen nagelschimmel blijkt erg blijkt effectief in de strijd tegen mycetoom, een “vergeten” ziekte die vooral ontwikkelingslanden treft. Wetenschappers spreken van een veelbelovende doorbraak.
In de laatste zeven maanden van gevechten in de burgeroorlog in Soedan is het aantal doden en gewonden onder kinderen in Darfoer met 550 procent gestegen in vergelijking met heel 2022.
Duizenden Palestijnen die in Israël werkten zijn sinds de start van de oorlog in Gaza hun baan verloren. Israëlische bedrijven willen dat de regering dat gat opvult met werknemers uit landen als India en Sri Lanka, maar dat kan op lange termijn de druppel zijn voor de al breekbare Palestijnse economie.
Hoe verhouden de wandaden van Hamas enerzijds, en die van Israël anderzijds zich tot elkaar? Die vraag hield filosoof Torbjörn Tännsjö van de universiteit van Stockholm, uit zijn slaap. Hij doet een poging om een antwoord te formuleren.
Sinds de Israëlische bombardementen en blokkade is er in de Gazastrook een nijpend tekort aan alles, van medicijnen, dekens, eten en drinken, tot brandstof. De Rafah-grens tussen Egypte en de Gazastrook is de enige plek waar de broodnodige hulpgoederen voor Palestijnen naar binnen kunnen.
Mensen die opkomen voor het recht van vrouwen op abortus worden wereldwijd gecriminaliseerd, geïntimideerd en vervolgd. “We praten hier ook over de landen waar abortus gedeeltelijk door de wet is toegestaan”, stelt Amnesty International in een nieuw rapport.