Dinsdag gaat de burgeroorlog in Soedan zijn derde jaar in. De balans na twee jaar gevechten: miljoenen mensen lijden honger en zijn al herhaaldelijk op de vlucht geslagen. Daar komt nog een enorme gezondheidscrisis bovenop, en er komt erg weinig hulp van de internationale gemeenschap.
Oorlogen en aanvallen op burgers zullen de komende twee jaar naar schatting 6,7 miljoen mensen uit hun huizen verdrijven, volgens prognoses op basis van artificiële intelligentie. Tegelijk is er steeds minder geld om aan de groeiende humanitaire noden te voldoen.
De grootste steden ter wereld krijgen steeds vaker te maken met zowel droogte als grote overstromingen. Europese steden komen opvallend kwetsbaar uit nieuw onderzoek.
Meisjes en jongens van soms amper een jaar oud zijn het slachtoffer geworden van verkrachting door rondtrekkende gewapende bendes in Soedan. Unicef documenteerde getuigenissen achter de trieste cijfers en roept leiders op om de kinderen beter te beschermen.
Gevallen van de besmettelijke ziekte mpox zijn al uitgebreid naar 60 landen. Reden genoeg voor de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) om de strategie te veranderen.
Een betere inname van kalium blijkt een effectief middel om de bloeddruk te verlagen, volgens nieuw onderzoek. Last van hoge bloeddruk? Eet dan wat vaker een banaan.
De eerste generatie die op grote schaal de opkomst van de digitale technologie heeft meegemaakt, heeft ondertussen een leeftijd bereikt waarop zich ook een verhoogd risico op dementie voordoet. Is er een verband? Nee, integendeel, zegt neurowetenschappelijk onderzoek.
Na vijf jaar van stijgende ontwikkelingshulp is er in 2024 een daling in de internationale solidariteit vastgesteld. Koepelorganisatie 11.11.11 noemt de nieuwste cijfers van de OESO alarmerend.