Hulporganisaties zien veel te weinig vluchtelingen aankomen uit El Fasher, de hoofdstad van Noord-Darfoer in Soedan, die onlangs werd ingenomen door het rebellenleger, de Rapid Support Forces (RSF). Wie het wel haalt, vertelt over bloedbaden, ontvoeringen en seksueel geweld.
Een aanval met een drone op een moskee in Soedan heeft het leven gekost aan tientallen burgers die daar afgelopen vrijdag voor het gebed aanwezig waren. Volgens de laatste gegevens zouden er ook elf kinderen onder de slachtoffers zijn.
De verwoestende aardverschuiving in het West-Soedanese dorp Tarsin is een voorbode van nog veel meer onheil, waarschuwen experten. Ze pleiten voor ingrijpende maatregelen om nieuwe rampen te vermijden.
Hoewel het geweld aanhoudt in grote delen van Soedan, keren mensen in grote getale terug naar ‘relatief veilige’ plekken in het land. Maar hun steden liggen in puin en er is dringend internationale hulp nodig, zeggen VN-instellingen.
De toenemende hitte heeft niet alleen gevolgen voor de Spaanse steden en ziekenhuizen, maar heeft nu ook gevolgen voor de vastgoedmarkt. De heetste regio’s zien de vastgoedprijzen dalen, terwijl het noorden van Spanje profiteert.
De sterke toename van irrigatie in de landbouw heeft grote gevolgen voor de volksgezondheid en de watervoorraden wereldwijd. Meer water gebruiken koelt niet af, maar maakt het net warmer, waarschuwt de Vrije Universiteit Brussel (VUB).
Internationale samenwerking, fiscale rechtvaardigheid of klimaatactie? De Belg is er meer dan ooit voor te vinden, toont de Solidariteitsbarometer van 11.11.11.
Infecties door resistente bacteriën zullen de komende vijf jaar in heel Europa flink toenemen, stelt nieuw Brits onderzoek. En dat heeft vooral met de vergrijzing van de bevolking te maken.