In Haïti nemen botsingen tussen gewapende groepen en de politie dag na dag toe. “Hierdoor worden burgers steeds vaker bedreigd door kruisvuur”, zegt Artsen Zonder Grenzen (AZG). De organisatie ziet steeds meer gewonden door rondvliegende kogels en de toename van geweld. Ondertussen drogen de middelen van hulporganisaties helemaal op.
Het bendegeweld in Haïti heeft vorig jaar 289 kinderen gedood of verwond, ruim twintig per maand en de helft meer dan het jaar ervoor. Hulporganisaties spreken van een “wrede aanval op de kindertijd”.
Het escalerende bendegeweld in Haïti heeft vorig jaar aan minstens 5601 mensen het leven gekost, blijkt uit cijfers van de VN. Duizenden anderen raakten gewond of werden ontvoerd.
Het aantal kinderen dat door gewapende groepen in Haïti wordt gerekruteerd, is het afgelopen jaar met 70 procent gestegen. Volgens Unicef bestaat de helft van de gewapende bendes uit minderjarigen.
Internationale samenwerking, fiscale rechtvaardigheid of klimaatactie? De Belg is er meer dan ooit voor te vinden, toont de Solidariteitsbarometer van 11.11.11.
Een Belg behorend tot de 0,1 procent rijksten in ons land, stoot op zeventien dagen tijd meer CO2 uit dan iemand uit de armste helft in een jaar tijd. Dat moet anders, zegt Oxfam in het zopas verschenen Climate Plunder-rapport.
De meeste mensen kijken niet echt uit naar de dag waarop ze zestig worden. Nochtans zegt de wetenschap dat je best enthousiast mag zijn over die leeftijd: veel mensen zitten dan op het toppunt van een aantal waardevolle vaardigheden die pas op latere leeftijd tot volle bloei komen, schrijft hoogleraar Psychologie Gilles Gignac.
Van de mensen die in armoede leven, blijkt 80 procent ook nog het hardst te worden getroffen door klimaatrisico's zoals extreme hitte, overstromingen, droogte of luchtvervuiling. “Armoede en klimaatextremen overlappen elkaar”, zegt een nieuw rapport van het Ontwikkelingsprogramma van de Verenigde Naties (UNDP) en de Universiteit van Oxford.