Canada is officieel niet langer een mazelenvrij land. De beslissing om die status - na bijna dertig jaar - te wijzigen, kwam er nadat een mazelenuitbraak het afgelopen jaar duizenden mensen had besmet. De vaccinatiegraad daalt, en dan volgen nieuwe uitbraken snel, schrijft epidemioloog Kathryn Jacobsen van de Universiteit van Richmond.
Wereldwijd zijn vorig jaar minstens 146 activisten gedood of verdwenen bij de verdediging van hun land, gemeenschappen of het milieu. Tegelijk wordt activisme steeds vaker gecriminaliseerd.
Niger heeft als eerste Afrikaanse land rivierblindheid uitgeroeid, een ziekte die vooral de allerarmsten treft. Het is een voorbeeld voor andere landen in de regio, zegt de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO).
Slecht nieuws voor wie houdt van blauwe bessen in de fruitsla: de populaire blueberries zijn bedreigd door een schimmelziekte die zich vanuit de VS naar de hele wereld verspreidt.
Bosbranden in de tropen blijken ook een nuttig kantje te hebben: fosfortransport - boordevol voedingsstoffen voor bomen. Een Belgisch-Spaans team van wetenschappers heeft dat positieve effect in kaart gebracht.
Elektrische voertuigen zouden in veel Afrikaanse landen al vóór 2040 kunnen concurreren met conventionele auto’s. Maar het continent heeft dan een heel andere laadinfrastructuur nodig dan die in westerse landen.
2025 was het op twee na warmste jaar ooit en nauwelijks koeler dan de twee recordjaren ervoor. Voor het eerst breken de wereldwijde temperaturen drie jaar op rij boven de drempel van 1,5 graden Celsius. Dat blijkt uit cijfers van de Europese klimaatdienst Copernicus.
Honden die voer met veel vlees krijgen, kunnen een grotere ecologische voetafdruk hebben dan hun baasjes. Dat blijkt uit het grootste onderzoek tot nog toe naar de ingrediënten in hondenvoer.