In Equatoriaal-Guinea zijn negen mensen overleden nadat ze besmet zijn geraakt met het dodelijke marburgvirus, een verwant van het ebolavirus. De Wereldgezondheidsorganisatie roept een spoedberaad bijeen om de aanpak van de uitbraak te bespreken.
Het Instituut voor Tropische Geneeskunde (ITG) in Antwerpen start de grootste klinische covid-studie in Afrika en werkt daarvoor samen met Afrikaanse overheden en andere onderzoeksinstellingen. Bedoeling is vooral te vermijden dat lichte symptomen erger worden en patiënten in de overbelaste ziekenhuizen belanden.
Mensenrechtenorganisaties willen dat Unesco een controversiële prijs voor Life Sciences niet meer uitreikt. De prijs van 300.000 dollar wordt gesponsord vanuit Equatoriaal Guinea, door een stichting die de naam draagt van president Teodoro Obiang Nguema Mbasogo, een autoritaire heerser die al sinds 1979 aan de macht is.
De oorlog in het Midden-Oosten doet landen over de hele wereld een versnelling hoger schakelen om minder afhankelijk van olie te worden. Landen die voluit inzetten op elektrificatie hebben een stevige voet voor, schrijft energie-expert Hussein Dia. “Minder olieafhankelijkheid is niet enkel klimaatbeleid, het is van vitaal belang voor energiezekerheid en nationale veiligheid.”
Als artificiële intelligentie losgelaten wordt op gesimuleerde oorlogsvoering, kiest het in 95 procent van de scenario’s voor nucleaire dreiging. Dat blijkt uit simulaties aan het King’s College London.
Wat is de rol van milieustress op migratieprocessen? Een omvangrijke studie in Nature heeft voor Somalië alvast het antwoord: waterschaarste is doorslaggevend.
De wereld was al bijzonder onrustig, en dat is er sinds de aanvallen op Iran niet op verbeterd, schrijft professor emeritus Midden-Oosten-studies Amin Saikal. “Irans regime is gebouwd om te overleven, dus de weg lijkt open te liggen voor een langdurig conflict.”