Kleinschalige goudwinning blijft wereldwijd een belangrijke bron van vervuiling met kwik, vertelt Monika Stankiewicz, uitvoerend secretaris van het Minamataverdrag rond Kwik. Vrouwen helpen vaak bij de productie, maar lopen extra gevaar.
Onze zucht naar chocolade knabbelt ongenadig aan de tropische regenwouden die we hard nodig hebben om het klimaat stabiel te houden. Maar Britse wetenschappers hebben mogelijk een oplossing: basaltpuin als bodemverbeteraar om de productie van chocolade flink te verhogen.
Het leven van meisjes is in de afgelopen twee decennia wel degelijk verbeterd, zegt een uniek onderzoek van Plan International dat gedurende achttien jaar een grote groep jonge meisjes heeft gevolgd. Hun vooruitgang is reëel, maar tegelijk ook fragiel, zeggen de onderzoekers.
De winning van gas en olie door middel van fracking baart Argentinië steeds meer zorgen. Het is een stabiele bron van inkomsten voor het Latijns-Amerikaanse land, maar het aantal aardbevingen neemt ook opvallend toe.
Energiegiganten uit de zeven grootste economieën ter wereld (G7) hebben hun vermogen met 23,5 miljard dollar vergroot sinds het begin van de oorlog van de VS en Israël tegen Iran. Dat blijkt uit een analyse van Oxfam in de aanloop naar de G7-top in het Franse Evian.
Het Europees Agentschap voor Chemische Stoffen (ECHA) heeft TFA officieel geclassificeerd als stof die schadelijk kan zijn voor ongeboren kinderen en die ervan verdacht wordt schadelijk te zijn voor de vruchtbaarheid. TFA duikt op in 88 procent van het Vlaamse oppervlaktewater.
Misschien dacht je dat het Elon Musk de laatste tijd wat minder meezat? Toch niet wat zijn financiën betreft, nu blijkt dat zijn vermogen het afgelopen jaar met meer dan 1 miljoen dollar per minuut is gegroeid en naar verwachting de grens van 1 biljoen dollar zal overschrijden met de beursgang van SpaceX morgen.
De prijs van koffie swingt de pan uit, maar boeren in acht van de tien grootste producerende landen moeten het nog altijd zonder leefbaar inkomen stellen, blijkt uit de Koffiebarometer 2026. “Zolang de spelregels van de koffiemarkt niet veranderen, blijven miljoenen boeren vastzitten in armoede en komt de toekomst van de hele sector in gevaar.”