Nieuwsagentschap

VS en China boycotten conferentie over clusterbommen

POLITIEK
LIBANON

Vier op de vijf gezinnen in Libanon hebben moeite om in de basisbehoeften te voorzien, waarschuwt een rapport van Unicef.  “Het conflict, in combinatie met jaren van economische crisis duwt gezinnen in armoede, beïnvloedt het onderwijs van kinderen en dreigt een hele generatie te treffen.”

ENERGIE

Europa is als regio het zwaarst getroffen door de hoge dieselprijzen, met 203 miljoen extra uitgaven per dag. Overheden moeten dringend inzetten op elektrische voertuigen om het tij te keren, zegt denktank T&E.

MENSENRECHTEN

Wereldwijd zijn vorig jaar minstens 124 mensen gedood bij de verdediging van hun land, gemeenschap of het milieu. Ruim de helft van de slachtoffers viel in amper twee landen - Colombia en Brazilië.

JEMEN

Het escalerende conflict aan de westkust van Jemen jaagt steeds meer mensen op de vlucht. Net nu het nieuwe schooljaar van start gaat, moeten scholen het onderwijs stopzetten om vluchtelingen op te vangen.

Selecteer een continent
voor meer nieuws

IPS News logo