Spinnen zijn niet erg populair en daardoor is er veel minder aandacht voor hun bescherming, zeggen Amerikaanse onderzoekers. Nochtans zijn ze essentieel voor de mens.
Het afvalwater uit onze toiletten, restaurants en industrie bevat een schat aan waardevolle stoffen en energie die nu gewoon verloren gaan. Bacteriën zijn de sleutel om een flink deel daarvan te recupereren, denkt de Vlaamse onderzoekstinstelling VITO.
In grote gebieden van zuidelijk Afrika veroorzaakt zware regenval de ergste overstromingen in decennia. Vooral kinderen lopen groot risico op door water overgedragen ziekten.
Na jaren van tekorten is de voorraad vaccins tegen cholera eindelijk weer groot genoeg voor preventieve vaccinatiecampagnes bij kinderen. Mozambique is het eerste land waar dat gebeurt sinds 2022.
Europa zal een torenhoge factuur betalen voor de toenemende vervuiling met PFAS, blijkt uit een rapport van de Europese Commissie. Dat schat de kosten voor de samenleving in: 440 miljard euro tegen 2050.
Honderd dagen na het staakt-het-vuren in Gaza is de bevolking nog steeds opzettelijk van water beroofd, zegt Oxfam. Hulporganisaties moeten materialen redden uit het puin van gebombardeerde waterinfrastructuur omdat Israël de toegang tot nieuwe onderdelen vaak blokkeert, of ze peperduur zijn, zegt de organisatie.
Wereldwijd zullen elk jaar tot vierduizend gletsjers verdwijnen, blijkt uit VUB-onderzoek, met een piek rond 2050. De Alpen worden bijzonder hard getroffen.
De Vlaamse regelgeving omtrent pesticiden is in strijd met het Europees recht. Dat heeft de Brusselse rechtbank van eerste aanleg gisteren (maandag) beslist. “Vlaanderen moet nu haar landbouwbeleid fundamenteel hertekenen.
Chili kampt al vijftien jaar met een megadroogte die de gletsjers in het land onder zware druk zet. Wetenschappers adviseren de overheid om werkt te maken van waterbeheer waarbij smeltwater van gletsjers minder vanzelfsprekend is en periodes van megadroogte het nieuwe normaal zijn.