Cacao haalt recordprijzen op de wereldmarkt en dat vertaalt zich in stevige prijskaartjes voor chocolade en pralines in onze winkels. Maar voor de cacaoboeren in Afrika maakt het geen verschil: zij zitten nog steeds vast in armoede, blijkt uit de laatste 'Cacaobarometer'.
VN-klimaatbaas Simon Stiell roept wereldleiders op om “het script om te gooien” als het gaat om klimaatmaatregelen in Afrika. Hij wil de “epidemie van onderinvestering” ombuigen naar een “goudmijn voor de Afrikanen en hun economie”.
Afrika heeft behoorlijke vooruitgang geboekt in het terugdringen van hiv-infecties en aids bij kinderen. Maar om aids bij deze jonge doelgroep tegen 2030 ook echt te beëindigen, moeten maatregelen in sommige landen nog opgeschaald worden.
Grote multinationals financieren academisch onderzoek in Afrikaanse universiteiten en binden academici aan zich met lucratieve postjes, schrijft een groep Zuid-Afrikaanse professoren. Als die bedrijven ongezonde producten verkopen en de wetenschappers onderzoek doen naar volksgezondheid, vormt dat een “ernstig belangenconflict”.
Er is een verband tussen blootstelling aan hoge temperaturen tijdens de zwangerschap en een tragere groei van de thalamus, blijkt uit onderzoek bij kinderen in Nederland. Hitte in de vroegste levensfasen heeft zo mogelijk blijvende gevolgen voor de hersenontwikkeling.
Waarnemingen.be, de grootste natuurdatabank van België, meldt de honderd miljoenste waarneming. “Een mijlpaal voor burgerwetenschap.”
Mensapen lachen mogelijk al minstens 15 miljoen jaar met een vergelijkbaar ritme als de moderne mens, blijkt uit een onderzoek van de Universiteit van Warwick. Dat is een belangrijk aanknopingspunt voor de evolutie van ons spraakvermogen.
De band tussen mens en hond vertoont opvallende gelijkenissen in veel verschillende culturen over de hele wereld. Dat blijkt uit onderzoek door Duitse antropologen.