Afrika krijgt de volle kracht van de klimaatverandering over zich heen, en dat bedreigt “elk aspect van de sociaaleconomische ontwikkeling”. Dat zegt de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) in een nieuw rapport.
De Universiteit Stuttgart heeft met succes een systeem ontwikkeld om ‘biobeton’ te produceren met urine als grondstof. Het idee krijgt nu steun van de Duitse overheid om de productie op te schalen en het beton in de praktijk te testen.
Het verdwijnen van zee-ijs in de poolgebieden verandert niet alleen de hoeveelheid licht die de oceaan binnenkomt, maar ook de kleur ervan. Dit heeft vergaande gevolgen voor fotosynthetische organismen in het water, zegt nieuw onderzoek in Nature.
Kinderen die vandaag geboren worden, zullen meer klimaatextremen te verduren krijgen dan alle generaties voor hen, blijkt uit VUB-onderzoek in Nature. Jongeren die sociaal-economisch kwetsbaar zijn, zullen nog harder getroffen worden.