Afrika krijgt de volle kracht van de klimaatverandering over zich heen, en dat bedreigt “elk aspect van de sociaaleconomische ontwikkeling”. Dat zegt de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) in een nieuw rapport.
Ondanks de sancties vloeit er nog in overvloed Russisch vloeibaar aardgas (LNG) naar de Europese Unie. Een nieuw rapport noemt twee grote oorzaken.
De ongeziene overstromingen die we dit jaar hebben gezien in Spanje zijn een voorbode van wat nog zal komen, zegt Paul Hudson, hoogleraar Geografie aan de universiteit van Leiden. Maar gelukkig zijn er beproefde methodes om het gevaar sterk te beperken, schrijft hij.
Het stadsbestuur van Parijs heeft een omvangrijk plan klaar om de stad beter voor te bereiden op extreme hitte. In de volgende vijf jaar zullen 60.000 parkeerplaatsen vervangen worden door bomen en groen.
Een nieuw AI-model kan extreme gevolgen van de klimaatverandering veel nauwkeuriger en goedkoper voorspellen. “Dit kan een revolutie betekenen in hoe we ons voorbereiden op natuurrampen en omgaan met klimaatverandering.”
De plannen om een spoorlijn aan te leggen die Zuid-Amerika van oost naar west doorsnijdt worden steeds concreter nu China mee geld op tafel legt. Dat blijkt uit een aankondiging van de Braziliaanse regering.
Brooddozen of andere plastic bakjes in de vaatwasser zijn een bron van nano- en microplasticvervuiling in het afvalwater. Dat blijkt uit onderzoek in Australië.
Alle wijngebieden ter wereld zijn getroffen door de klimaatverandering, blijkt uit een studie door de Universiteit van British Columbia. Maar de impact is sterk verschillend en Europa zit in het oog van de storm.