In Cambodja proberen milieuorganisaties de uitstervende Siamese krokodil te redden met een kweekprogramma. Verrassend genoeg krijgen ze hulp van commerciële boerderijen, die de teloorgang van de soort mee veroorzaakt hebben.
Het toerisme in Cambodja komt heel voorzichtig opnieuw op gang. Dat blijkt uit een rapport van de overheid over het eerste kwartaal van 2022. Maar het herstel gaat traag en de Chinese toeristen blijven voorlopig weg. Ook de oorlog in Oekraïne kan een negatieve impact hebben in Zuidoost-Azië, zeggen experts.
Vandaag, op de start van het Chinese jaar van de tijger, staat het Wereldnatuurfonds (WWF) stil bij de grootste kat ter wereld. Het gaat beter met de bedreigde diersoort, maar er blijven grote zorgen.
Een dynastie. Zo kan je de opvolging van de Cambodjaanse eerste minister Hun Sen (69) noemen. Hij is bijna vier decennia aan de macht en heeft onlangs bevestigd dat hij zijn ambt zal doorgeven aan zijn zoon Hun Manet (44). Het is een kantelmoment in de politieke geschiedenis van Cambodja.
Kano’s die door zonne-energie worden aangedreven zijn voor inheemse groepen in Ecuador een ideale manier om sneller, goedkoper en schoner over de waterwegen in de Amazone te reizen.
De gevolgen van de groeiende ruimtevaart op het klimaat zullen ontzettend ingrijpend zijn als we niet nu in actie komen met regulering. Dat stelt een team van wetenschappers in nieuw onderzoek.
Het circulaire jeansmerk MUD Jeans heeft samen met de Nederlandse Hogeschool Saxion een volledig circulaire spijkerbroek ontwikkeld. Die bestaat voor het eerst uitsluitend uit vezels van gedragen broeken.
Tests door de Universiteit Antwerpen ontdekten PFAS in vrijwel alle onderzochte papieren en andere duurzame drinkrietjes. Mogelijk lekken de stoffen ook in vloeistoffen, en kunnen ze zo de gezondheid schaden.