Meer dan 2500 plantensoorten hebben het potentieel om zich in het opwarmende Noordpoolgebied te vestigen en bestaande soorten te verdringen. Noorwegen is een van de landen die bijzonder groot gevaar lopen.
Canada is officieel niet langer een mazelenvrij land. De beslissing om die status - na bijna dertig jaar - te wijzigen, kwam er nadat een mazelenuitbraak het afgelopen jaar duizenden mensen had besmet. De vaccinatiegraad daalt, en dan volgen nieuwe uitbraken snel, schrijft epidemioloog Kathryn Jacobsen van de Universiteit van Richmond.
Rook die afkomstig is van de natuurbranden in de Canadese provincies Manitoba en Saskatchewan heeft de afgelopen dagen Europa bereikt.
Overheden in 43 van de rijkste landen ter wereld hebben niet kunnen voorkomen dat kinderen achterstand hebben opgelopen door de coronapandemie. Onze kinderen werden minder vaardig, hebben meer te kampen met overgewicht en ook hun geluksgevoel is er op achteruit gegaan.
Naar schatting 20 miljoen kinderen uit 21 landen – bijna 1 op de 5 – zijn in één jaar tijd slachtoffer geworden van seksuele uitbuiting en misbruik waarbij technologie een rol speelde. Dat blijkt uit cijfers van Unicef. Kinderen in crisissituaties zijn het meest kwetsbaar omdat daders financiële bezorgdheden vaak handig weten te misbruiken.
Huurdiscriminatie is in de afgelopen 25 jaar nauwelijks afgenomen blijkt uit een grote overzichtsstudie van VUB en UGent die het fenomeen wereldwijd in kaart heeft gebracht. Opvallend: etnische minderheden en holebi’s worden in Europa gemiddeld sterker gediscrimineerd dan in Noord-Amerika
De aardbeving in Colombia heeft naast huizen en infrastructuur ook bijzonder veel scholen getroffen. Unicef schaalt hulpverlening op om de getroffen gezinnen en kinderen te helpen met basisgezondheidszorg en hygiënische kits. Doel is om de verstoringen in onderwijs en de toegang tot veilige plekken voor kinderen zo klein mogelijk te maken.
In Gaza zijn nog minstens driehonderd kinderslachtoffers gevallen sinds de aankondiging van het staakt-het-vuren in oktober vorig jaar, zegt Unicef. Dat akkoord moest de militaire operaties stopzetten en humanitaire hulp volledig toelaten.