Het xenofoob geweld tegen mensen zonder papieren in Zuid-Afrika dreigt te escaleren, zegt Artsen Zonder Grenzen. Tienduizenden mensen zijn hun huizen ontvlucht uit angst voor hun veiligheid.
Van alle grootsteden die het meest kwetsbaar zijn voor hitte, ligt 95 procent in Azië en in Afrika, blijkt uit een nieuw onderzoek door de Universiteit van Oxford.
Kindersterfte is drastisch gedaald in de eerste Afrikaanse landen die het RTS,S-malariavaccin hebben aangeboden. De impact zal nog veel groter zijn naarmate meer landen vaccineren, stelt een analyse in The Lancet.
Cholera is opnieuw sterk in opmars in Afrika. Vooral in het zuiden en oosten van het continent worden meer mensen besmet dan in de afgelopen tien jaar. De klimaatverandering en toegenomen conflicten in de regio doen besmettingen, die voor sommigen dodelijk kunnen zijn, terug stijgen.
De oceaan die eilanden zoals de Seychellen al eeuwenlang definieert, warmt deze zomer op als nooit tevoren. “Dit is geen op zichzelf staand feit. Het is één oceaan, één atmosfeer, één planeet - en die staat in brand”, schrijft James Alix Michel (81), voormalig president van de Seychellen.
De verspreidingsgebieden van één op de tien vlindersoorten wereldwijd is al veranderd, blijkt uit onderzoek in ruim honderd landen. De klimaatverandering is veruit de belangrijkste oorzaak.
De afgelopen maanden juni en juli werden getekend door langdurige hitte en droogte in West-Europa, met extreme bosbranden tot gevolg. Ook voor het zeewater werd de hoogste temperatuur ooit gemeten in de oceanen buiten de poolgebieden, meldt de Europese klimaatdienst Copernicus.
Het El Niño-weerfenomeen zal de voedselonzekerheid in de meest kwetsbaarste landen tot in 2027 ernstig verergeren. Dat zegt het Wereldvoedselprogramma van de VN (WFP) na recente analyses.