Madagaskar gaat gebukt onder een voedselcrisis die aangedreven wordt door de klimaatopwarming. Volgens onderzoekers moet het een waarschuwing zijn voor de rest van de wereld.
Natuur- en milieuactivisten roepen op tot internationale actie. Ze maken zich grote zorgen over het plan om een enorm olieveld aan te leggen in beschermd natuurgebied bij de Okavangodelta, een van de laatste wildernissen van Afrika.
Afrika benut slechts een fractie van het potentieel dat het continent zou kunnen halen uit duurzame windenergie. Zuid-Afrika maakte vorig jaar de grootste inhaalbeweging.
De teelt van zeewier kan voldoende eiwitten leveren om 12 miljard mensen te voeden, zeggen de Verenigde Naties in een nieuw rapport. Daarvoor zou maar een klein deel van de oceanen nodig zijn. De VN zien zeewier als een belangrijk wapen in de strijd tegen honger en de klimaatverandering.
Kaddu Sebunya, de ceo van African Wildlife Foundation is in Londen ter gelegenheid van de zestigste verjaardag van zijn organisatie. Een ideaal moment voor een interview met een uitgesproken stem over de houding van Europa en China in Afrika, en de impact van de klimaat- en voedselcrises op het continent.
Het risico op bosbranden is in heel Europa ingrijpend toegenomen door de klimaatverandering, blijkt uit een Spaanse studie. Vooral het gebied rond de Middellandse Zee krijgt het zwaar te verduren.
Een nieuw vonnis van het Amerikaanse Hooggerechtshof legt de macht van de regering-Biden sterk aan banden wat betreft energiebeleid.
Google maakt zijn Earth Engine toegankelijk voor overheden, media en bedrijven. De schat aan satellietbeelden moet die partijen een extra wapen geven in de strijd tegen de klimaatcrisis.