De wereld zal dit jaar bijna twee keer zoveel investeren in de verduurzaming van het energiesysteem als in fossiele energiebronnen, blijkt uit cijfers van het Internationaal Energieagentschap. “Het conflict in het Midden-Oosten dwingt landen en bedrijven hun investeringsstrategieën te herzien.”
Vorig jaar heeft de elektrische auto recordverkopen geboekt in bijna honderd landen, en dit jaar komt de energiecrisis daar nog bij. Het Internationaal Energieagentschap verwacht dat drie op de tien nieuwe auto’s dit jaar elektrisch zullen zijn.
Vorig jaar werden wereldwijd meer dan 2700 mensen geëxecuteerd. “Het hoogste aantal executies sinds 1981”, zegt Amnesty International in zijn jaarrapport over de doodstraf.
In het westen van Iran is de legerrups ontdekt, een plaag die ondanks zijn naam niets met het leger zelf te maken heeft. Maar als het conflict aanhoudt, kan de plaag snel verwoestende gevolgen hebben, zeggen experten.
Naar schatting 20 miljoen kinderen uit 21 landen – bijna 1 op de 5 – zijn in één jaar tijd slachtoffer geworden van seksuele uitbuiting en misbruik waarbij technologie een rol speelde. Dat blijkt uit cijfers van Unicef. Kinderen in crisissituaties zijn het meest kwetsbaar omdat daders financiële bezorgdheden vaak handig weten te misbruiken.
Huurdiscriminatie is in de afgelopen 25 jaar nauwelijks afgenomen blijkt uit een grote overzichtsstudie van VUB en UGent die het fenomeen wereldwijd in kaart heeft gebracht. Opvallend: etnische minderheden en holebi’s worden in Europa gemiddeld sterker gediscrimineerd dan in Noord-Amerika
De aardbeving in Colombia heeft naast huizen en infrastructuur ook bijzonder veel scholen getroffen. Unicef schaalt hulpverlening op om de getroffen gezinnen en kinderen te helpen met basisgezondheidszorg en hygiënische kits. Doel is om de verstoringen in onderwijs en de toegang tot veilige plekken voor kinderen zo klein mogelijk te maken.
In Gaza zijn nog minstens driehonderd kinderslachtoffers gevallen sinds de aankondiging van het staakt-het-vuren in oktober vorig jaar, zegt Unicef. Dat akkoord moest de militaire operaties stopzetten en humanitaire hulp volledig toelaten.