In Cambodja proberen milieuorganisaties de uitstervende Siamese krokodil te redden met een kweekprogramma. Verrassend genoeg krijgen ze hulp van commerciële boerderijen, die de teloorgang van de soort mee veroorzaakt hebben.
Vandaag, op de start van het Chinese jaar van de tijger, staat het Wereldnatuurfonds (WWF) stil bij de grootste kat ter wereld. Het gaat beter met de bedreigde diersoort, maar er blijven grote zorgen.
Een dynastie. Zo kan je de opvolging van de Cambodjaanse eerste minister Hun Sen (69) noemen. Hij is bijna vier decennia aan de macht en heeft onlangs bevestigd dat hij zijn ambt zal doorgeven aan zijn zoon Hun Manet (44). Het is een kantelmoment in de politieke geschiedenis van Cambodja.
Autocratische leiders stoten steeds meer op burgerprotest, maar hun democratische tegenhangers hebben moeite om de verwachtingen in te lossen. Dat zegt Human Rights Watch in zijn jaarrapport, dat donderdag is gepubliceerd.
Een nieuwe mobiele applicatie moet helpen om de kennis over seks en seksuele gezondheid onder Guinese vrouwen en jongeren te vergroten. De app wordt mede met de hulp van het Belgisch ontwikkelingsagentschap Enabel gelanceerd.
Kano’s die door zonne-energie worden aangedreven zijn voor inheemse groepen in Ecuador een ideale manier om sneller, goedkoper en schoner over de waterwegen in de Amazone te reizen.
De gevolgen van de groeiende ruimtevaart op het klimaat zullen ontzettend ingrijpend zijn als we niet nu in actie komen met regulering. Dat stelt een team van wetenschappers in nieuw onderzoek.
Brazilië heeft een overvloed aan goedkope energie, maar tegen de tijd dat die de consument bereikt, zijn de prijzen torenhoog. Dit belemmert de sociale en economische ontwikkeling van het land, zeggen experts.